OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Všeobecná angličtina

Vitajte na stránke easyskola.wbl.sk v sekcii Všeobecná angličtina

Akreditované kurzy – všeobecná angličtina

A1- Začiatočník

Rozumie a používa základne výrazy a vety každodenného styku. Vie sa predstaviť a spýtať sa na osobné otázky typu meno, vek, priateľov. Vie v rozhovore reagovať jednoduchým spôsobom, ak dotyčná osoba, s ktorou komunikuje, rozpráva zreteľne a pomaly. Porozumie veľmi krátkemu jednoduchému textu. Je schopný vyplniť formulár a krátku pohľadnicu.

A2 – Všeobecné základy

Rozumie často používaným vetám a frázam, dokáže reagovať či spýtať sa na informácie ohľadne rodiny, záľub, zamestnania, požiada o tovar v obchode, rezervuje si izbu v hoteli. Dokáže komunikovať  s jednoduchou  rutinou vyžadujúcou nezložitú a priamu výmenu informácii. Dokáže popísať v jednoduchých pojmoch jeho súkromný život a vyjadriť svojej potreby či požiadať o pomoc.

B1 -  Mierne pokročilí

Dokáže porozumieť  témam týkajúcich sa denných záležitostí  v zamestnaní , školy,   zábavy ,  atď . Dokáže  si poradiť vo väčšine situácií v hoteli, vysvetliť lekárovi zdravotné problémy. Dokáže vytvoriť jednoduché texty so známych oblastí a osobných záujmov, zaznamenať bežnú objednávku, napísať nekomplikovaný list, Dokáže popísať  udalosti, sny, túžby, ambície a v skratke vysvetliť  jeho názory a plány. Na pracovisku si prečítať štandardné listy vo svojom odbore a dokáže na ne reagovať.

B2 - Stredne pokročilí

Rozumie hlavným bodom zložitého textu konkrétnych aj abstraktných tém zahŕňajúcich  technických diskusii v jeho poli pôsobenia. Dokáže reagovať v diskusii spontánne a súvisle, čo umožňuje komunikáciu bez väčšej námahy aj pre osobou, pre ktorú je daný jazyk materinský. Dokáže vyprodukovať detailný text na širokú škálu predmetov a vysvetliť uhol pohľadu na tému, uvádzajúc výhody a nevýhody rôznych možností. Čítať dlhšie texty, pochopiť zložitejšie, komplexnejšie listy a články z novín a časopisov a z iných médií. Pochopí krátke ukážky z beletrie.

C1 Pokročilí

Vie porozumieť širokú škálu náročných a dlhších. Dokáže sa vyjadrovať spontánne bez  nápadného hľadania výrazov. Používa jazyk pre sociálne, akademické a profesionálne účely. Vie vyprodukovať  čisté, dobre štruktúrované a detailné texty na komplexné subjekty. Dokáže sa zúčastniť rôznych spoločenských konverzácií, pochopiť veľkú časť televízneho a rozhlasového vysielania.

C 2 – Expert

Virtuálne rozumie s ľahkosťou všetkému priamo na počutie. Dokáže sa vyjadrovať plynulo , spontánne a precízne rozlišujúc jemnejšie odtiene zmyslu aj v komplexných situáciách. Používa a rozumie idiomy, expresívne výrazy a hovorové výrazy. V rámci svojej pracovnej náplne napíše akýkoľvek aj vysoko odborný list a text. Dokáže napísať správu, recenziu, posudok.

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk