OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Právnická angličtina

Vitajte na stránke easyskola.wbl.sk v sekcii Právnická angličtina

Akreditované kurzy – právnická angličtina

B1 Mierne pokročilí + Právo 1: Zmluva

Dokáže porozumieť  témam týkajúcich sa denných záležitostí  v zamestnaní , školy,   zábavy,  atď . Dokáže sa vyrovnať so situáciami, ktoré môžu vzniknúť pri cestovaní. Dokáže popísať  udalosti, ambície a v skratke vysvetliť  jeho názory a plány. Ovláda základné pojmy špecifickej slovnej zásoby používanej pri písaní zmlúv a je oboznámený so základmi správnej formulácie, dokáže samostatne si robiť krátke poznámky, s pomocou pochopí obsah stredne zložitého textu vo svojom poli pôsobnosti. Vedomosti z tejto úrovne poskytnú základný prehľad v tvorbe zmlúv a pomôžu orientovať sa pri rokovaní so zahraničnými partnermi.

B2 - Stredne pokročilí + Právo 2: Obsah a výkon

Rozumie hlavným bodom zložitého textu konkrétnych aj abstraktných tém. Dokáže reagovať v diskusii spontánne a súvisle, čo umožňuje komunikáciu bez väčšej námahy aj pre osobou, pre ktorú je daný jazyk materinský. Podá podrobné informácie a formuluje požiadavky v známom kontexte a zúčastnňuje sa nekomplikovaných rokovaní. Dokáže vyjadriť svoje požiadavky a názor na požiadavky obchodného partnera,  uvádzajúc výhody a nevýhody rôznych možností. Dokáže vypracovať detailné dokumenty (presnosť a štýl musí prekontrolovať osoba, ktorej rodným jazykom je angličtina), ovláda špecifickú slovnú zásobu používanú v zmluvnom práve aj správnu formuláciu. Orientuje sa v interpretácii zmluvy, oslobodzujúcich klauzulách a podmienkach zániku zmluvy.

C1 Pokročilí + Právo 3: Zmluvné povinnosti

Vie porozumieť širokú škálu náročných a dlhších textov a rozoznať implicitný zmysel. Dokáže sa vyjadrovať spontánne bez  nápadného hľadania výrazov. Používa jazyk pre sociálne a profesionálne účely. Vie vyprodukovať  čisté, dobre štruktúrované a detailné texty na komplexné subjekty. Vedomosti z tejto úrovne oboznámia študentov so slovnou zásobou týkajúcou sa reklamácií, porušenia zmlúv, náhrady škody, a na skutočných príkladoch sa študuje, ako sa problematickým situáciám vyhnúť správnou formuláciou zmluvy a následným dodržaním. Absolvent dokáže samostatne vypracovať návrh zmluvy, ktorý ale musí byť prekontrolovaný osobom, pre ktorú je anglický jazyk materinský.

C 2 - Expert + Právo 4: Tvorba zmluvy

Rozumie z ľahkosťou všetkému priamo na počutie. Dokáže sa vyjadrovať plynulo, spontánne a precízne rozlišujúc jemnejšie odtiene zmyslu aj v komplexných situáciách. Dohovorí sa telefonicky s kýmkoľvek z danej jazykovej oblasti, efektívne argumentuje, obhajuje svoje požiadavky a jednoznačne definuje svoje potreby. Poradí si v mnohých aj neočakávaných situáciách na pracovisku a aktívne sa zúčastňuje schôdze. V rámci svojej pracovnej náplne dokáže napísať správu, recenziu, posudok, v ktorej budú len malé, náhodné nedostatky. Absolvent tejto úrovne je samostatne schopný posúdiť správnosť obsahu zmluvy a vypracovať návrh zmluvy.

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk